\   TurBo-Soft   Trzebnica   /
. O FIRMIE . kontakt . programy . cennik . oferta . serwis . teksty . tabele . myśli . tapety . VAT-2011 .
TurBo-Soft Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
55-100 Trzebnica, Zaułek Aleksandry 1, 915 18 14 886
˙ GPS: 51°18'28"N, 17°04'25"E ˙
_B@Turko.eu_˙ tel. 501 166 120

Turko . eu Turko . pl
Kupiłem gaśnicę. Na wszelki wypadek. Bo lepiej inwestować w gaśnicę niż w euro, ale możliwe, że niekoniecznie. W Nowym Roku Pomyślności i nowych, ciekawych czasów. Inflacja rośnie więc i ja, mały żuczek wspomagam działalność rządzących dodając swoją cegiełkę. I w ten sposób dobiłem do sedna, a może dodna. W sensie ceny podnosząc. O 20% czyli podstawowa cena od 1 lutego wzrasta do 6000 zł. Ale jak ktoś postanowi odnowić licencę i wykupić prawo do abonamentu w styczniu, to nawet jak ma ważny abonament do maja 2024 to przedłużamy na obecnych cenach do maja 2025. A jak do 10'2024 do przedłużenie do 10'2025. Nowe cenniki pojawią się zaniedługo (piękne słowo).
Menora to świecznik. Ale nie zwykły tylko taki, ważny ze względów religijnych. Ma 6 ramion i siódme wyszczególnione. Jest też Chanukija, która czasem nazywana jest Menorą Chanukową. Ta ma, dla odmiany, 8 ramion plus dziewiąte, jakby zapasowe. To dla upamiętnienia, opisanego w Księgach Machabejskich, powstania zakończonego wyzwoleniem Jerozolimy, na okoliczność, że lampa oliwna paliła się 8 dni, zamiast przewidywanego jednego dnia, bo na tyle było tylko czystej rytualnej oliwy, podczas celebracji zwycięstwa. Zdarzył się cud i wyczywam Palec Boży.
Jest teoria, ale opowiada o niej wyłącznie Poseł Grzegorz Braun, którego wystarczająco mocno szanuję, że dopuszczam, że może być to prawda. Mianowicie jest teoria, że zwycięstwo to zakończyło się tradycyjnie dla tamtych czasów wycięciem wrogów wraz z kobietami i dziećmi. Do betonu.
Na stronie odwyk.com możemy bardzo dokładnie wysłuchać wykładów o Biblii. Dużo ciekawszych niż inne. I tam możemy się dowiedzieć, że Chrześcijaństwo jest jakby konarem wyrastającym z drzewa Judaizmu. Że wszyscy, tak naprawdę jesteśmy Żydami, ale takimi nieortodoksyjnymi, bo nie tylko odszczepionymi, ale w dodatku zkatolicyzowanymi, przerobionymi przez sobory.
Z drugiej strony Jezus, Postać zarówno ważna z punktu widzenia wiary, jak i udowodniona Postać historyczna, zwalczał hirearchię żydowską, w sensie rabinów, jako nieortodoksyjnych, bo wprowadzili do świątyni handel i inne niskie czynności życia codziennego.
Zresztą Judaizm do dziś nie uważa Jezusa za Kogoś ważniejszego. Dlatego posiłkowanie się argumentem, że Chanuka jest ważna, bo obchodził ją Jezus, uważam za niskie i niepoważne. A skoro Chanuka nie jest opisywana w Torze i jest wyłącznie tradycyjnym, ale ważnym, świętem narodowym Narodu Izrael, to nazywanie jej świętem religijnym jest kolejnym nadużyciem.
I tu nasuwają się następujące pomysły:
1. Skoro jest to święto podobne do naszego Święta Niepodległości czy amerykańskiego Dnia Dziękczynienia to dlaczego obchodzi się to w naszym sejmie?
2. Skoro immunitet poselski został stworzony dla swobodnej, niczym nie skrępowanej wypowiedzi posłów (w tym być może happeningów typu gaśnica), to dlaczego napada się na całe ugrupowanie Konfy?
3. Dlaczego podciąga się to pod uczucia religijne, jeśli Chanuka nie jest świętem religijnym a narodowym?
4. Dlaczego Marszałek szantażuje Konfederację? Czy może, jak mawia moja prawniczka, są to tylko twarde negocjacje?
5. Czy rozsądnie jest narażać własne zdrowie dla "ratowania" ważnego, ale jednak tylko, przedmiotu? Jak to świadczy o Pani Doktor?
Więcej pytań mi się nasuwa, ale najważniejsze zostawiłem na sam koniec. Podobno gdzieś w Biblii jest zapisane, że Naród Wybrany został stworzony przez Szatana, w sensie Anioła Upadłego, na złość Niemu? Jak ktoś ma w tykm temacie bardziej wiarygodne informacje to ja poproszę!
Jak tego nie wiecie to kiszka - SZRATLE czyli co jest pod nami
Mamy juź tak wielkie dyski przenośne, że samo sprawdzenie co na nich jest zajmuje kilka minut, nawet Alt-F7 nie pomaga. Dlatego pozwoliłem sobie napisać program, który nie tylko zapamiętuje zawartość dysku, ale pozwala szukać plików mających w nazwie określone słowo (lub dwa, trzy). Program ten jest TU.
Kilka lat temu, po tym jak zatrudniłem się na umowę o pracę, zmuszony niecodziennością, udałem się na dokształcające studia z zakresu BHP, bo mimo, że będąc starym BeHaPowcem nie miałem wcześcniej zajęć z zachowania BHP u fryzjera. Dokładnie to seminarium i potem zajęcia praktyczne. I prowadząca zaczęła od znanej ankiety wśród studentów III wieku, jak często należy to robić, więc mówi, że są tacy co potrzebują tego codziennie, czasem nawet kilka razy dziennie, jak Ibisz, jedna z osób na sali potwierdziła, że prawda, więc dalej, że są tacy co robią to raz w tygodniu, tu podniosło ręce większość uczestników, ale są też tacy co wystarczy im raz na kwartał, więc ja ochoczo wstałem, żeby potwierdzić, ale prowadząca zgasiła mój uśmiech pytaniem, skąd u mnie tak dobre samopoczucie. Odparowałem z dumą - bo to już dziś.
Od dłuższego czasu obserwuję kilku vlogerów, czy raczej gadające głowy, ale nie w tv a w internetach, przy czym mają oni jedną wadę/zaletę*niep.., że gadają w pojedynkę, czasem we dwóch, jak temat zbyt skomplikowany dla jednego. I jak ich obserwuję to mam deja vu, kiedyś na konferencjach graliśmy w bull-shit, to taka zabawa, że przed wykładem rozdajemy znajomym kartki z tabelką 5x5, która zawiera 25 najpopularniejszych słów z nowego języka tej grupy, a podczas wykładu, na poważnej konferencji, jak komuś uda się zaznaczyć w jednym rzędzie, w kolumnie lub na przekątnej 5 słów powszechnie mocno uważanych za ważne to ma wstać, odczekać 2 sekundy i głośno, wyraźnie rzec "BULL SHIT", że znaczy się "prawda 3.0".
Dorzucam do tego użycie w jednym zdaniu minimu 3 słów dwuczęściowych lub słów niepasujących do siebie, ale z mocnym zabarwieniem emocjonalnym, występujących obok siebie, wtedy oznaczam ten vlog, tę stronę, wykład czy artykuł za warty tyle co papier, na którym został wydrukowany.
I tu natępują przykłady: "starożytna katastrofa", "morfomagnetyczne", "teraherzowe", "plazmotron wodorowy", "magia ludowa", "żniwa dusz", "resetowanie wody", "wedukacja", "niezależność finansowa", "tajna broń", "szokujący raport", "fotowoltaika", "pompa ciepła", "zaginiona arka", "martwe zło", "strażnicy galaktyki", "sztuczna inteligencja", "terapia genowa", "szczepionka mRNA", "koniec świata", "kontrola umysłu", "neoliberał", "merytokracja", "rosyjska narracja", "teorie spiskowe".
Tradycyjnie aktualizacja JPK oznacza konieczność instalacji nowych trzech programów: TFX, TTi oraz VAT wraz VAT-7.
Inflacja jest podatkiem, jaki wprowadzany jest bez konieczności jego uchwalenia. Skoro podatki rosną to ceny też muszą. Nowe ceny od 2022.
W nowych cenach uwzględniona została prośba rządu o obniżkę o 5 zł.
Nowy ład 2022. Jeśli chodzi o wystawianie faktur bez zmian. Podatek dochodowy od dziwnie wysokich faktur od właścicieli. Odliczenia ZUS wypadają niczym włosy na wiosnę. Ceny energii rosną niczym brzuch na zimę (taka figura stylistyczna). Główna zmiana polega jednak na pomyśle aby artykuły spożywcze dla detalistów (konsumentów końcowych) były bez vatu, ale nie normalnie ze stawką "0", ale ze stawką "zwolnione". Wtedy sklepy nie mogą odliczać vatu naliczonego od zakupów z hurtowni. Nie mogą odliczać vatu od prądu, gazu, paliwa. Od niczego. Cały vat jaki im ktokolwiek naliczy będzie nie do odliczenia, ale na metkach, ofertach, opakowaniach, będzie napisane, że towary spożywcze są zwolnione, zatem sklep powinien obniżyć cenę o vat. Nie zrobił tego sk...n, kułak, burżuj, bo chce się wzbogacić na swoich klientach ??? Niedoczekanie ... Prędzej pójdziemy kupować do biedry czy innej zagranicznej żaby. I tak nowy ...a... zmieni perspektywę widzenia na jedynie słuszną.
Najwyższy czas na... no właśnie... na co?
Praca zdalna z dodatkowym monitorem na pokazanie zeskanowanych dokumentów, polecam takie rozwiązanie biurom rachunkowym. Od 20 lat. Ale dopiero teraz doceniamy to rozwiązanie.
Porada dnia: Jak korzystacie ze zdalnego pulpitu, ustawcie sobie "Foxit PDF Printer" jako drukarkę domyślną, pliki PDF możecie już swobodnie wysyłać, przenosić, drukować, na dowolnym z komputerów. UWAGA! Jak nazwać "Foxit  PDF  Printer" (po dwa odstępy między słowami to dla TTi jest to zawsze drukarka domyślna nawet jak w Windowsie mamy ustawioną dowolną inną. Wydruk z TFX, THD czy TST idzie wtedy najpierw do PDF i Foxit Readera, a stamtąd już na domyślną Windowsa.
Drukarki fiskalne PosNet i Novitus powinne być podłączone do portu COM1 ustawionego na 9600 (ew.19200), 8 bitów, N (None a nie Odd czy Even), 1 bit stopu, Xon/Xoff (a nie RTS/CTS).
Aby podłączyć komputer z Windows 10 do serwera Windows XP należy:
 • w menu ~ Start ~ Panel sterowania ~ Programy i funkcje ~ Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows ~ pod kratką "Obsługa udostępniania SMB 1.0/CIFS" zaznaczyć "Klient SMB 1.0 CIFS" oraz
 • pod kratką "Składniki starszej wersji" zaznaczyć "NTVDM"
Bo Windows XP obsługuje protokół sieciowy SMB1, a w Windows 10 preferowane są protokoły SMB2 lub SMB3. Należy też pamiętać, że wszelkie mapowania dysków są możliwe, gdy na serwerze jest użytkownik i hasło, ja dodałem użytkownika "123" z hasłem "123" i frazą "raz dwa trzy".
Aby uruchomić TurBo-programy w systemie Windows 10 32.bit należy:
 • w menu ~ Start ~ Panel sterowania ~ Programy i funkcje ~ Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows ~ pod kratką "Składniki starszej wersji" zaznaczyć "NTVDM" (było powyżej)
 • w skrócie do programów ~ Właściwości ~ Opcje ~ zdjąć zaznaczenie "Tryb szybkiej edycji" (bo wkurza)
 • ustawić "użycie starszej konsoli" interfejsu NTVDM

Zdarzyło Wam się zapewne, że uruchamiacie program okienkowy, graficzny, windowsowy, taki co zajmuje się informacjami zgromadzonymi w plikach, zbiorach, i jak w nazwie użyjecie polskich liter to potem ani zapisać ani odczytać, dopiero jak pozbędziecie się literek z ogonkami to można taki plik obsługiwać. Wina leży po stronie instalatora systemu Windows, który w bieżących ustawieniach regionalnych zamiast Polski (Polska) ma nieprawidłowo wpisane Angielski. Aby to zmienić należy:
 • w menu ~ Start ~ Ustawienia (Panel sterowania) ~ Czas i język ~ Region i języki ~ Dodatkowe ustawienia daty i godziny oraz ustawienia regionalne ~ Region ~ Administracyjne ~ Język dla programów nieobsługujących Unicode ~ Zmień ustawienia regionalne systemu ~ Bieżące ustawienia regionalne systemu
 • zmienić z Angielski na Polski (Polska)
proste?
Aby wkopiować skrót do "Autostartu" Windows 10 należy:
 • trzymając wciśnięty [klawisz z logo Windows] naciśnij [R], wpisz shell:startup [Enter],
 • zostanie otwarty folder Uruchamianie,
 • wrzuć tu skrót do aplikacji.

1 stycznia 2016 roku zmieniły się stopy odsetkowe, dla rozliczeń między firmami 9.5 %, dla osób fizycznych 7 %. Kalkulatory gofina i innych liczą nieprawidłowo 7 a przecież głównie naliczamy odsetki innym firmom (od osób prywatnych zawsze najpierw bierzemy pieniądze).
Ten sam towar/usługa, w zależności od kwalifikacji odbiorcy, może mieć inną podstawę obniżenia stawki ulubionego podatku, dlatego w THD w opcji F.A w polu "Upust", poprawiany na "opust", można klawiszem [F9] wymusić wejście do pola "KWiU" aby zmienić podstawę.
Co nowego poza JPK w 7 punktach
0. TJPK.v.1.1 integrator JPK
1. JPK księgi rachunkowe
2. JPK wyciągi bankowe
3. JPK obroty magazynowe
4. JPK sprzedaż i zakupy
5. JPK faktury sprzedaży
6. JPK przychody i rozchody
7. JPK ewidencja przychodów
Kiedy w firmie używać cen netto, a kiedy brutto? Zgodnie z ustawą z 1993 roku w powinniśmy używać cen netto, chyba, że podjęliśmy poważną decyzję i będziemy prowadzić ewidencję i faktury i cenniki w cenach brutto.
Ale jeśli mamy w firmie urządzenia fiskalne to nawet po wybraniu brutto jako podstawowych cen i tak nie ustrzeżemy się przed błędami zaokrągleń. Bo w urządzeniach fiskalnych inaczej liczy się PTU na paragonach a inaczej na raportach dobowych. Użyjmy kasy fiskalnej, żeby nie było, że to program coś psuje, bo to przepisy są durne a nie programy. Przykład:
Coś kosztuje 8 zł brutto, na paragonie jest 8 zł, w tym stawka A 1,50.
Drugi paragon taki sam, dwa paragony, 16 zł, w tym stawka A 3,00.
I koniec dnia, raport dobowy na 16 zł, w tym stawka A 2,99 zł.
Możecie to sprawdzić na dowolnej kasie, drukarce fiskalnej, na dowolnym programie do fakturowania, bo niezgodność jest w sposobie liczenia podatku w samym module fiskalnym, w raportach i paragonach. I tak ma być.
Wychodząc naprzeciw wymaganiom nowych zasad, przygotowaliśmy programy do obsługi tychże wymagań. Mam nadzieję, że po raz kolejny nasze rozwiązania i metody obsługi nowych przepisów są bardziej przyjazne od konkurencyjnych. Pierwsze recenzje są takie, że cała konkurencja po prostu nie rozumie o co chodzi w nowych przepisach i korzystając z windowsowych checkboxów zmusza księgowych do zabawy myszką niczym podczas gry w sapera.
A w 2013 roku rewolucji wielkiej w przepisach nie ma, a te zmiany, które przybliżają nas do Europejskich Standardów Rachunkowości dotyczą w większości tzw. małych podatników, czyli takich co rozliczają się za pomocą deklaracji VAT-7K, przepisy są albo kosmetyczne i opcjonalne (brak konieczności napisu VAT na fakturze) albo będą obowiązywać od 2014 roku.
WSZYSTKIE POZOSTAŁE zmiany przepisów mamy pod kontrolą i już są gotowe zestawienia pokazujące konieczne przeksięgowania.
Jeśli jednak dopadają Was jakiekolwiek wątpliwości to proszę o kontakt na B@Turko.eu. Trzymamy rękę na pulsie polskich ustawodawców.
Szkodliwe oprogramowanie to takie, które przeszkadza w pracy nam, naszym komputerom, kradnie nam czas i energię elektryczną.
Mamy kilka rodzajów szkodliwego oprogramowania:
 • wirusy, ale twórcy wirusów pilnują, żeby były dla nas niezauważalne, a ponieważ wszyscy naokoło mają jakieś popularne antywirusy, to zwykłe, popularne wirusy zostały już u nich odkryte i unieszkodliwione, a te, których nie udało się w porę zabić są niewykrywalne przez nasze popularne programy antywirusowe,
 • trojany, działają na podobnej zasadzie zatem ich szkodliwość jest raczej niewielka, tym bardziej, że nawet znajomość hasła do naszego serwisu bankowego na niewiele im się zda skoro do wykonania dowolnej operacji potrzebny jest dodatkowy kod sms lub hasło ze zdrapki,
 • systemy operacyjne są dużym problemem, szczególnie gdy nieprawidłowo zainstalowane, startują całą wieczność, wykonanie dowolnej operacji zajmuje im godziny, a zakończenie pracy to gra na naszych uczuciach,
  prawidłowo zainstalowany system powinien pozwolić nam w krótkim czasie wykonać naszą pracę i udać się do innych, prawdziwych zajęć,
 • programy użytkowe, aplikacje, jeśli zamiast usprawniać naszą pracę, wyłącznie zużywają nasz czas i nerwy, jeśli mogłyby pracować szybciej i być czytelniejsze, a pracują coraz wolniej i używają coraz mniejszej czcionki to są one bardziej szkodliwe od wirusów i trojanów,
  fatalnych programów należy się bać bo zniechęcają do pracy, użytkownicy myśląc, że tak już musi być, wcześniej siwieją lub łysieją,
 • programy pomocnicze, sterowniki, narzędzia, często są pisane przez idiotów, których ego nie pozwala na zaliczenie ich programów wyłącznie do prostych programików pomocniczych, dotyczy to głównie przeglądarek internetowych, najbardziej pamięciożernych programów pomocniczych, ale też sterowników urządzeń wielofunkcyjnych lub drukarek,
  nie ma nic bardziej wkurzającego niż komunikat głosem i dymkiem, że strona wyjątkowo tym razem się wydrukowała lub że mamy gotowe aktualizacje, albo że sterownik napotkał nieprzewidziany problem,
 • programy antywirusowe to ostatni i najgorszy segment szkodliwego oprogramowania, spowalniają komputery, blokują pracę innych programów, często uniemożliwiają instalację programów użytkowych, blokują użyteczne funkcje jednocześnie wyłączają naturalną odporność systemu przed złośliwymi działaniami, i w dodatku za nie płacimy.

Każdy program antywirusowy ma określoną skuteczność, żaden nie gwarantuje, że po jego użyciu nie mamy w systemie i nie będziemy mieli problemów.
Zastosowanie równoczesne kilku antywirusów nadal nie rozwiązuje tematu.
Sprawdźcie w swoim anty- co ostatnio wykrył, statystyki najczęściej pokazują "zagrożenia", dokonanie własnej aktualizacji oraz listę mniej lub bardziej niebezpiecznych cookiesów. Jeśli zatem nasz anty- przez ostatni rok, dwa lub dłużej, przed niczym nas nie obronił, to po co zabiera nam czas, pieniądze i energię elektryczną ?
Wyrwać chwasta.
Oczywiście powinniśmy mieć coś zainstalowane, coś anty- ...
Poważnie ? Oczywiście ? Cały ruch w internecie, wszystkie serwisy i serwery używają profesjonalnych antywirusów, każda najmniejsza paczka danych, obrazek ze strony internetowej, filmik, e-mail, zanim dotrze do nas i wyświetli na naszym ekranie to jest prześwietlany kilka razy przez różne programy na serwerach TPSA, Netii, Oranga i T-mobila, i nie mają tam "popularnych rozwiązań" ale zawodowe antywirusy i programy zabezpieczające. Nie warto poprawiać po zawodowcach.
Windows 7 Home jak i XP home nawet premium nie nadaje się do firmy z bardzo wielu powodów !
Po pierwsze pracuje dużo wolniej...
Po drugie Defender w Windows 7 jest dużo silniejszym zabezpieczeniem niż dowolny antywirus. Instalując sobie coś w zastępstwie Defendera osłabiamy gwałtownie obronne właściwości samego Windowsa, i dodatkowo spowalniamy jego pracę niemniej gwałtownie.
Windows 7 Home nie nadaje się do Firmy, to zabawkowe rozwiązanie.

Zamin kupicie nowy komputer z Windows 7 musicie wiedzieć, że jest kilka wersji tego systemu. Starter. Starter N. Home Premium. Home Premium N. Professional. Professional N. Ultimate. Ultimate N.
Wybierzcie wersję Professional 32.bitową , bo 64.bitowa nie lubi większości Waszych programów. Jeśli już kupicie komputer z Windows 7 Professional to przypilnujcie aby dostawca dostarczył komplet sterowników zarówno do Windows 7 jak i do Windows XP, ponieważ często zmuszani jesteśmy do zainstalowania Win'XP zamiast lub obok Win'7.
Przy zakupie Win7prof mamy prawo do Downgrade'u z 7 do XP.
Windows 7 Home nie nadaje się do firmy z bardzo wielu powodów ! Po pierwsze pracuje dużo wolniej...
Przypominamy, że szybka pomoc przez internet przy użyciu programu
... TVQS (Team Viewer Quick Support) ...
jest odpłatna w wysokości 75 zł za każde rozpoczęte 30 minut pracy.
Jest to jednak dużo taniej i szybciej niż osobista wizyta informatyka.

Na chwilę przejmujemy kontrolę nad Waszym pulpitem i wykonujemy zdalnie wszystko co potrzeba. Każda sesja pomocy zabezpieczona jest hasłem, zawsze nowym hasłem, które musicie nam podyktować przez telefon. Wiecie kiedy, kto i co Wam robi w Waszym komputerze. Dlatego rozwiązanie jest bezpieczne.
Odpowiedzialni za Wasze komputery jesteście wyłącznie WY, udostępnianie Waszych komputerów nieodpowiedzialnym informatykom na stałe (VNC, Nod32, Kaspersky, Norton czy G-Data) jest delikatnie mówiąc nierozsądne.
Dyrektywa Rady 2oo1/115/WE z dnia 2o grudnia 2oo1 w celu "uproszczenia, modernizacji i harmonizacji ustanowionych warunków fakturowania" a za nią Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 lipca 2oo5 mówią tak:
Par. 2. Faktury wystawione w formie elektronicznej przesyła się, w tym udostępnia, w tej formie odbiorcy oraz przechowuje się w tej formie przy zastosowaniu elektronicznych urządzeń do przetwarzania (łącznie z cyfrową kompresją) i przechowywania danych, z wykorzystaniem technik teletransmisji przewodowej, radiowej, technologii optycznych lub innych elektromagnetycznych środków.
Par. 3. 1. Faktury mogą być wystawiane i przesyłane w formie elektronicznej, pod warunkiem uprzedniej akceptacji tej formy przez odbiorcę faktury, zwanej dalej "akceptacją".
Par. 3. 2. Akceptacja może być wyrażona w formie pisemnej lub w formie elektronicznej. W przypadku akceptacji w formie elektronicznej przepisy par. 4 stosuje się odpowiednio.
Par. 3. 3. Faktury mogą być wystawiane ... nie wcześniej niż od dnia następującego po dniu ... akceptacji.
Par. 3. 4. W przypadku cofnięcia ... podobnie jak wyżej
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2o1o zmienia zasady przesyłania, przechowywania i udostęniania w niewielkim stopniu, główna zmiana dotyczy rezygnacji z kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W jego miejsce wprowadzono:
Par. 6. Faktury przesyłane drogą elektroniczną są przechowywane ... w dowolny sposób zapewniający: 1) autentyczność pochodzenia, integralność treści i czytelność tych faktur ... 2) łatwe ich odszukanie 3) ... bezzwłoczny dostęp
autentyczność - pewność co do tożsamości wystawcy, np. adres e-mail
integralność - w fakturze nie zmieniono danych, (tego nie rozumiem)
Sposób obsługi nowych stawek vat zawarty jest w dokumencie VAT-2011.
Nowe wersje programów mogą startować w inny sposób ( login / hasło ).
Zapraszam do używania instalatora Tin . Tu jest instrukcja obsługi instalatora .
TurBo-Soft powstał w 1983 roku.

Średnio raz w roku powstaje całkowicie nowy produkt. Pierwsze programy - do obsługi telewizji amatorskiej SSTV, analizy skutków ataku jądrowego, ewidencja broni w jednostce wojskowej, wizualizacja sterowania rakietami dalekiego zasięgu, kolejkowanie przydziału mieszkań w garnizonie oraz sterowniki sterujące drukarkami - pracowały na komputerach ZX Spectrum i C64.

Następne to już główna linia programowa czyli programy służące zarządzaniu firmą, od programu obsługi kasy zapomogowo-pożyczkowej, przez fakturowanie, kończąc na zintegrowanym systemie obsługi małych i dużych firm.

Obecnie wykorzystywana baza danych jest rozwiązaniem całkowicie własnym, współpracującym jednakże bardzo dobrze ze specjalistycznym środowiskiem użytkownika. Eksport i import danych w formacie tekstowym, SQL czy nawet DBF pozwala na swobodną integrację programów z serii TurBo z innym systemem np. SAP.

Unikalność oprogramowania TurBo-Soft polega na możliwości pracy w dwóch trybach - graficznym (Windows) lub znakowym (sprzęt). Użytkownik może wybrać najlepsze dla niego rozwiązanie przy czym w tym samym czasie jedna osoba może pracować w trybie znakowym a druga graficznym.

Programy TurBo-Soft mają kilka innych ważnych cech użytkowych:
 • nie wymagają żmudnej instalacji,
 • wkopiowane w dowolne miejsce od razu są gotowe do pracy,
 • nie instalują bibliotek DLL ani nie robią wpisów do rejestru,
 • mogą pracować w sieci, na lokalnym dysku lub dysku USB,
 • mają dowolnie ustawianą wielkość liter,
 • współpracują z dowolnymi drukarkami - LPT, USB i LAN - PCL czy GDI,
 • nie kolidują z żadnym innym oprogramowaniem.
Będąc producentem oprogramowania, firma TurBo-Soft opiekuje się bezpośrednio tylko trzema spośród około tysiąca klientów, pozostali korzystają z pomocy kilkunastu współpracujących autoryzowanych integratorów.

Tradycyjnie wysokie rabaty dealerskie powodują, że współpraca jest długoletnia i bardzo owocna. Zapraszam do współpracy.
Polityka firmy TurBo-Soft sięgająca roku 1985 jest obecnie standardem w dostarczaniu oprogramowania. Przy zakupie nowego programu dostajemy od razu tzw. roczny abonament na nowe wersje czyli prawo do bezpłatnego pobierania z internetu najnowszych wersji programów. Po roku można ten abonament odświeżyć na następny rok, jeśli jednak tego nie zrobimy to programy i tak dalej normalnie pracują.
Jeśli jednak po roku stwierdzimy, że nasza wersja programu ma feler, który zmniejsza nam komfort pracy albo ogranicza funkcjonalność, to zawsze możemy odnowić abonament. Zasady reaktywacji abonamentu zostały opisane w cenniku.
Wspierajcie działalność
stowarzyszenia miłośników
samochodów marki
Mercedes-Benz W114/115
MB/8 Club Poland

Nie, że proste ? Jak produkcja łańcuchów.

A ¨ B ° C ´ D ˝ E × F ÷ G ˙ H
! " G # $ % & '
( ) * + , F - . / 0 1
2 3 4 5 6 E 7 8 9 : ;
< = > ? @ D A B C D E
F G H I J C K L M N O
P Q R S T B U V W X Y
Z [ \ ] ^ A _ ` a b c